Ženy s kudrnatými vlasy chtějí rovné a ty, které mají rovné, zase kudrnaté. Je to už skoro jako přírodní zákon.  My, majitelky rovné hřívy, nechápeme, proč si ženy s kadeřemi vůbec stěžují.  Vždyť mají krásný objem, romantické i sexy vlny, krásně objemný drdol a culík, ráno vstanou a mohou hned vyrazit. Ach, ta závist! Mají to však vážně tak jednoduché? Nekřivdíme jim trochu?

Nechť promluví kudrnaté!

Udělali jsme si menší průzkum a vyrazili se zeptat 10 žen s vlnitými a kudrnatými vlasy, jak to teda je. Všechny do jedné nám potvrdily, že takové vlasy rozhodně nejsou procházkou růžovou zahradou, že jsou to víc starosti než slasti. Všechny se zároveň shodli, že bez speciální vlasové kosmetiky pro kudrnaté vlasy to prostě nejde. Vlasy jsou jinak velmi suché, nepoddajné, křehké, každý vlas trčí na jinou stranu, vlny nejsou vzhledné a i kudrnaté vlasy mohou být mastné a bez lesku. Trefně jedna z dotazovaných dodala, že někdy vypadá jako po zásahu elektrickým proudem. No, evidentně to „kudrlinky“ nemají vůbec snadné. Zajímavý je fakt, že pouhé 2 ženy by vlny ihned vyměnily za rovné vlasy. Vsadíme se, že kdybychom tuto možnost dali ženám s rovnými vlasy, tak převaha by měnila za vlnité.

5 kroků k pružným a zdravým vlnám

1. Pokud vlny „krotíte“ lakem na vlasy nebo různými gely, tak před umytím vlasy řádně pročešte

 hustým kartáčem. Zbavíte je tím zbytku stylingových přípravků, vlasy budou provzdušněné a připravené přijímat důležité složky šamponu a kondicionéru.

2. Vždy volte šampony a kondicionéry speciálně pro vlnité a kudrnaté vlasy. Kudrnaté vlasy potřebují důkladně hydratovat. Vlny musí být jemné, pružné, lesklé, jednoduše rozčesatelné a zdravé. Toho docílíte jedině se speciální vlasovou kosmetikou. 

3. Na závěr mytí vlasy opláchněte studenou vodou. Dáte jim tak pořádnou vzpruhu. Vlasy se zacelí a stáhnou se póry vlasové pokožky, které jinak produkují maz. Vlny budou krásně lesklé.

4. Před foukáním vlasy stáhněte do turbanu nebo jemně ručníkem promačkejte. V žádném případě vlasy nedrhněte. Tím je akorát rozzuříte. Vlasy hned nefoukejte! Nechte je proschnout a až poté se vrhněte k fénu. Do vlasů aplikujte krotitele vln v podobě PRODUKT. Pokud možno vlasy fénujte studeným vzduchem nebo alespoň střídejte vzduch teplý a studený.

 Kérastase - zdravé vlnité vlasy

Tip: Pořiďte si na fén speciální nástavce na kudrnaté vlasy. 

 

5. Od klasických laků a gelů na vlasy se držte raději dál.

 

Vlnité krásky by měly používat speciální vlasovou kosmetiku pro vlnité a kudrnaté vlasy.

 

 

 

 

 

 

 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít