Chladnější a mrazivé zimní počasí neprospívá nejen vaší pokožce, ale i vlasům, které v tomto ročním období potřebují zvláštní péči. Poradíme vám, jak si zachovat úchvatnou hřívu a zima vás jen tak nezaskočí!

 

Během dne několikrát změníme prostředí a venkovní mráz střídá horký vzduch v přetopené místnosti, který vlasy vysušuje a oslabuje a to způsobuje jejich lámání a třepení. Ale není to jen střídání teplot. Vítr, sníh či nošení čepic se také negativně projevuje na vašich vlasech. Díky tomu, že jsou v této době nadměrně zatěžované, tak se to projevuje na jejich přirozeném vzhledu. Vlasy působí nevýrazně, zplihle, jsou mastnější, postrádají lesk i jakýkoliv tvar. Důležitá je volba správné vlasové kosmetiky, která by měla odpovídat vašemu typu vlasů a jejich problémům. Zde přinášíme několik typů, jak se o vlasy správně postarat.

 

Přesušenost 

Největším problémem vlasů v zimním období je jejich přesušenost. A právě vlasová kosmetika Kérastase Nutritive byla speciálně vyvinuta pro potřeby suchých vlasů. Alespoň dvakrát týdně byste svým vlasům měli dopřát vyživující či hydratační masky, například Kérastase Nutritive Masque Magistral na extrémně vysušené vlasyl. Díky které udržíte své vlasy zdravé a lesklé. Hydratační šampon nechte o chvilku déle působit a pak teprve smyjte. Pokud jsou vlasy více poškozené použijte například šampon obohacený o výživu Kérastase Nutritive Bain Satin.

 

Čepice

Čepice sice chrání vlasy proti chladu, ale zároveň se pod nimi kůže zapařuje, a tím dochází ke vzniku lupů. S tímto problémem si poradí speciální kvalitní šampony a vlasová kosmetika, která odstraní lupy z vlasové pokožky a pomáhá předcházet jejich tvorbě. Vyzkoušejte Kérastase řadu Specifique, která řeší právě lupivost pokožky a čistí pokožku od mazu. 

 

Odpočinek

Vlasům byste také v zimě měli dopřát odpočinek, jelikož špatná péče jim ještě více škodí. Zkuste se vyhýbat žehličkám, kulmám či fénům a nechte vlasy schnout přirozeně. V tomto ročním období je důležitý kvalitní sestřih a jejich regeneraci pomůže i zastřihnutí konečků.

 

Rozmazlujte vlasy

Dopřejte vlasům rozmazlující péči v podobě voňavých olejíčku Elixir Ultime, které chrání v zimě vlasy jako štít. Dodají jim lesk, výživu, luxusní vůni, regeneraci a mnoho dalšího.

 

Papejte vitaminy

Samozřejmě to není jen o přípravcích, které byste měli používat. Důležitá je i strava, která by měla být zdravá a vyvážená. Dostatečný příjem ovoce a zeleniny zajistí tělu vitamíny A, B, C a E, které se starají o kvalitu vlasů.

 

A menší rada nakonec. Nemyjte si v zimě vlasy tak často. Jejich každodenní mytí způsobuje víc škody než užitku a výsledkem je nedostatečná hydratace!

 

Omrkněte více kosmetiky zde =>Omrknout 

 

 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít