S problematikou řídnutí vlasů se potýká mnoho z nás. Jsou to muži i ženy. Většinou si nepřipouštíme, že by chyba byla na naší straně, že? Víme, co ztrátu vlasů způsobuje a můžeme tomu vůbec nějakým způsobem předejít? 

 

Zvýšená funkce mazových žláz

Kožní maz není ve vlasech pouze na škodu. Rozhodně není dobré se ho snažit zcela zbavit. Je potřebný! Zvlhčuje vlasy spolu s pokožkou a chrání nás před bakteriemi. Bohužel může docházet ke zvýšené tvorbě kožního mazu, který se začne hromadit ve vlasových folikulech a ztvrdne. Ztvrdlý maz mimo jiné znemožňuje cestu živinám a podporuje zmenšování vlasového folikulu. To je vedoucí příčina k vypadnutí vlasu.

Hormony

Za vypadávání vlasů mohou i hormony. Jedná se o genetickou přecitlivělost nebo nadměrnou produkci DHT. Přemíra DHT způsobuje zmenšování vlasového folikulu, čímž dochází k postupnému zužování vlasu, zhoršuje se pevnost, kvalita.

Výživa

Ano, ano, jsme to, co jíme! Měli bychom si dávat pozor na to, co baštíme. Nezdravá a nevyvážená strava, která je chudá na bílkoviny, vitaminy, mastné kyseliny a další důležité složky, způsobuje zhoršený stav vlasů. Stejně tak kouření nebo alkohol naší hřívě nepřispívají.

Stres

Všimli jste si, že v době, kdy jste pod tlakem a ve stresu, vám vypadávají vlasy? Ano, může za to stres! Při extrémním stresu může nastav stav, kdy vlasový folikul přestane pracovat a upadne do fáze odpočinku. Tím naše hříva prořídne. Snažte se vše brát s nadhledem. Když nejde o život, nejde o nic :)

Léky

Nikdo se dobrovolně léky "neláduje", a proto se nedá nic moc dělat, když v důsledku jejich braní dochází i k úbytku vlasů. Některé léky např. na cholesterol nebo akné zapříčiňují vypadávání vlasů. Poraďte se vždy s lékařem.

Těhotenství

Během těhotenství některé nastávající maminky mohou zaznamenat úbytek vlasů. Musíme zatnout zuby a vydržet to!

Vnější vlivy

K vnějším vlivům, které mohou mít za následek vypadávání vlasů patří - chlór, UV záření, slaná voda... Tyto vlivy mohou vlasový folikul ucpat a zanést a tím vytvořit nevhodné prostředí pro růst vlasů.

Stylingové a chemické přípravky

Jednoduše řečeno: Všeho moc škodí! Dopřejte svým vlasům styling i chemické úpravy s mírou. Vaše denní rutina s lakem na vlasy samozřejmě nezpůsobí pleš, ale věřte, že někdy méně je více.

 

Omrkněte kvalitní kosmetiku pro zdravé vlasy zde =>Omrknout 

 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít