Každé kadeřnictví by mělo svým zákaznicím a zákazníkům nabízet a následně provádět diagnostiku vlasů. Na základě vlasové diagnostiky kadeřnice volí kosmetické prostředky pro váš vlasový typ a pokožku – tzn. pro zdraví a krásu vlasů. Na základě diagnostiky vám také doporučí vlasovou péči na doma. Nedivte se, že před vás postaví více jak 6 různých produktů. Nejde o to, že by z vás kadeřnictví chtělo vytáhnout všechny vaše úspory. Věřte, že vaše vlasy takovou péči opravdu potřebují. Vlasová diagnostika se provádí mikrokamerou nebo klasicky v režii zkušených rukou vlasového odborníka.

Přínos diagnostiky

- fantastický zážitek

- příjemná atmosféra

- maximální odbornost a profesionalita kadeřníka

- správná péče

- zdraví a krása vlasů

 

Jaké jsou kroky vlasové diagnostiky?

1. Stav pokožky - Na několika místech se utvoří pěšinka a kadeřnice zjišťuje, zda není pokožka zarudlá, poškozená nebo zda se zde nevyskytují lupy.

2. Suchost pokožky – Polštářkem prstu se přejede pěšinka. Pokud se začnou odlupovat jemné částečky kůže, jedná se o suchou pokožku.

3. Napjatost pokožky – Obě dlaně obejmou hlavu těsně u pokožky a pohyby nahoru dolů se zkouší napjatost pokožky. 

4. Hmatově projet celé vlasy – Vlasy musíme osahat, zda se v některých místech mění jejich povrch, zda jsou jemné nebo hrubé.

5. Test suchosti – Vlasy kadeřník projede hřebenem a kde se hřeben zasekne, tam dochází k vysoušení vlasů.

6. Porovnání vlasů – Porovnání kořínků vlasů s jejich délkami, zda se v některých místech vlas ztenčuje.

7. Test pružnosti – Mezi prsty se natahuje vlas. Sleduje se pružnost a následné možné zkrabacení vlasů.

 

Je zapotřebí si uvědomit, že stav vašich vlasů a pokožky se mění. Nepoužívejte celý život vlasovou kosmetiku jen na suché vlasy, protože vám kadeřnice řekla při první diagnostice, že jsou vaše vlasy suché a potřebují ozdravit. Jakmile se zbavíte suchých vlasů, je zapotřebí změnit i vlasovou péči. Pokud máte tedy barvené vlasy, tak sáhněte po šamponu na barvené vlasy. My rozhodně doporučujeme vlasovou kosmetiku Kérastase. Ta totiž ztotožňuje luxus, modernost, jedinečnost a zdraví vlasů. Přesvědčte se na "vlastní vlasy".

 

 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít