Tak co holky, spolčíme se a vyrazíme do boje proti poškozeným vlasům? Už máte dost toho, že se kolem vás producírují všichni s hezčími a viditelně zdravějšími vlasy? Tak to pojďme společně změnit!

Ruku na srdce, za poškozené vlasy si z největší části můžeme samy.  Vlasy se ničí barvením, melírováním, žehlením i fénováním, nešetrným kartáčováním, přehnaným lakováním atd.

 Zpravidla hovoříme o dvojím poškození:

- mechanické – žehlení, fénování, usínání s mokrou hlavou, časté nošení drdolů, nešetrné česání a kartáčování

- chemické - vlasy spálené melírem, špatné barvení, časté melírování

 

Kvalitu vlasů ovlivňuje také počasí. Nepříznivě se na naší hřívě podepíše sluníčko, vítr i mrazivá zima.

 

Ach, ty konečky!

Poškozené vlasy jsou typické suchostí, lámavostí a především roztřepenými konečky.  Konečky jsou nejcitlivější vlasová část. Není divu, že vše „odskáčou“ jako první a z gruntu.  Roztřepené konečky poznáte, že se na koncích dvojí a tenčí. Jsou suché a světlejší, neboť jim chybí pigment. Někdy jsou zakončené i bílými kuličkami. Takové konečky způsobuje, již zmiňované, mechanické a chemické poškození. Vinu na tom má však i vaše životospráva, nedostatek vitaminů a minerálů. Poškozené konečky musí rychle pryč, proto vyrazte ke kadeřnici. 

 Konečky zastřižené do kulata

 

Zarovnané rovné konečky

Voda je základ

Poškozené vlasy potřebují k zotavení pořádnou dávku hydratace. Pijte, co možná nejvíce. Pokud pijete, až když máte žízeň, tak je to špatně. Pocit žízně hlásí již stav dehydratace. Proto pijte průběžně celý den a nejlépe čistou vodu. Ihned poznáte zlepšení vlasů. 

 

Speciální vlasová kosmetika

Na poškozené vlasy používejte jen produkty k tomu určené. Péče je prostě základ. Aplikujte šampon, kondicionér, hydratační masku i bezoplachovou péči do celých délek. Na závěr aplikujte blahodárné oleje a séra do konečků vlasů. Při fénování použijte produkty s termoochranou a střídejte studený a teplý vzduch. Naprostou špičkou v boji s poškozenými až zničenými vlasy a konečky je vlasová kosmetika Kérastase a její zelenkává řada Résistance Thérapiste.

 Řada Résistance

Tip: Vlasy po důkladném vymytí kondicionéru propláchněte ledovou vodou. Dopřejete jim pořádnou vzpruhu, krásně se zacelí a uzavřou se póry s vlasovým mazem. 

 

Domácí zábal

Vlasy perfektně vyživíte a dodáte jim potřebnou hydrataci a lesk i s tím, co máte doma při ruce. Kokosový i olivový olej nebo medové zábaly dodají vlasům to, co potřebují. Vámi zvolený olej aplikujte do celých vlasů, zabalte do ručníku a nechte minimálně hodinu působit. Vlasy důkladně opláchněte. Dejte si záležet, aby ve vlasech nezůstalo opravdu nic. Vlasy by vám poté připadaly mastné. Na internetu naleznete jistě celou řadu „receptů“ na domácí zábaly. 

Tip: Kokosový olej nádherně provoní vaši hřívu.

 

Holky, slečny, dámy! Mrkněte na Parádivka.cz a vyberte pro své vlasy to nejlepší!

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít