Maminko, proč já??? Říkáte si něco podobného při pohledu na vaše vlasy? Věnujete jim snad polovinu svého času a pořád jim něco chybí? Připadá vám, že při procházce městem má snad každá žena hezčí vlasy než vy? Potvora! Vlasy se vám lámou, krepatí, jsou hrubé nebo naopak velmi jemné? No, tak to jsou, milé dámy, suché vlasy. Čtěte, jak je konečně pokořit.

Zkrocení suchých vlasů

Problém suchých vlasů spočívá v jejich nedostatečné vlhkosti. Suché vlasy disponují nerovným šupinatým povrchem, ztrácí na lesku a roztřepené konečky vykukují na všechny světové strany. Suché vlasy má většina z nás spojené s hrubým povrchem, ale suché vlasy mohou být i velmi jemné.  

Suché vlasy po zimě

Prvním krokem ke zdravým vlasům je obnovení chybějícího hydrolipidního filmu a následné vyrovnání povrchové struktury vlasů.  Zapomeňte na levné vlasové produkty z drogérií a raději investujte do opravdu kvalitní vlasové kosmetiky. Perfektním hrdinou v boji proti suchým vlasům je značka Kérastase. V řadě Kérastase Nutritive naleznete kvalitní šampony, kondicionéry, vlasové lázně, masky, oleje, séra a mnohé další.  Výsledek uvidíte a ucítíte hned po první aplikaci. 

Čas od času vašim vlasům dopřejte nízkorozpočtový vlasový zábal v podobě panenského olivového oleje, který běžně používáte při vaření. Vlasy potřete olejem a zabalte je do ručníku a nechte přes noc působit. Ráno důkladně vypláchněte olej. Stejně dobře poslouží i kokosový olej, který má blahodárné účinky. 

Nepěstujte si roztřepené konečky! Jakmile zpozorujete, že se konečky dvojí, pryč s nimi. 

Zarovnané zdravé konečky

 TOP 5 nejhoršího v boji proti „sušákům“

1.Vlasy neumývejte příliš horkou vodou. Volte raději vlažnou a vlasy nakonec opláchněte studenou vodou. Vlasy se krásně zacelí a uzavřete i póry na vlasové pokožce, kde by se mohl tvořit maz. 

2.Vlasy netrapte častým barvením, melírováním nebo trvalou. 

3.Zkuste se vzdát žehličky na vlasy. Omezte její používání na minimum. Vlasy tím upalujete za živa. Když si dáte alespoň jeden očistný měsíc, tak uvidíte jasné zlepšení a k žehlení už se nebudete chtít ani vracet.

4.Fénujte se vlažným vzduchem ve vzdálenosti min. 15 – 30 cm. Střídejte teplý a studený vzduch. Na fénování používejte přípravky s termoochranou.

5.Dejte vlasům volnost. Nenoste vlasy celý den v culíku nebo v drdolu.

Nezapomínejte na vitamíny

Baštěte hodně ovoce a zeleniny, dodržujte pitný režim a zdravou životosprávu. Pokud i přes dodržování zdravého životního stylu vašim vlasům stále něco chybí, skočte si do lékárny pro přípravky, které vlasům dodají potřebné vitamíny a minerály. V každé lékárně vám ochotně poradí. Především nedostatek vitaminu B má vliv na kvalitu vlasů

Vlasová kosmetika na suché vlasy

Kérastase Nutritive - vlasová kosmetika pro potřeby suchých a zcitlivělých vlasů

        Řada Nutritive

Kérastase Résistance - vlasová kosmetika pro oslabené, lamavé, zničené vlasy a roztřepené konečky

 Řada Résistance

Široký výběr luxusní vlasové kosmetika naleznete na Parádivka.cz

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít