Pro většinu z nás jsou šedivé vlasy známkou stáří a tím, že nám mládí pomalu začíná ukazovat záda. Je však jen na nás, jak se s tím vypořádáme. Někdo šedé vlasy umí hrdě nosit, jiní je raději maskují. Postupné šedivění je přirozený proces stárnutí organismu. Viníkem je nejčastěji věk, stres a genetika. Šedivění vlasů je projevem úbytku pigmentu – melanimu. Pigmentové buňky, nacházející se na konci vlasového folikulu, určují a vytváří přirozenou barvu vlasů. Naše barva vlasů je poté výsledkem obsahu pigmentu v buňkách. Čím jsme starší, tím více buňky odumírají a barviva (melanimu) ubývá a začínají se objevovat první šediny. 

 Luxusní vlasová kosmetika Kérastase myslí na vlasy ztrácející vitalitu v důsledku přirozeného stárnutí. V tomto případě sáhněte po vlasové řadě RésistanceDensifiqueInitialisteChronologiste nebo Elixir Ultime.

 Fakta o „šedinkách“

- Šedivé až stříbrné vlasy se začínají klubat na svět zhruba okolo 30. – 40. roku. 

- Vzduchové bublinky v prostoru mezi kůrou a dření vlasu způsobují lesk šedin.

- Šediny se mohou objevovat už kolem 20. roku.

- Předčasné šedivění může mít člověk v genech a postihuje více členů rodiny.

- Blondýny mají mnohem méně melanimu než černovlásky.

- Ženám se objevují šedé vlasy o 5 let později než mužům.

- Šediny nejlépe „zamaskujete“ vhodným tónováním a melíry.

- Poslední výzkumy ukázaly, že u kuřáků se objevují šedé vlasy dříve než u nekuřáků. 

Sexy šediny?

Mohou vůbec někomu šedé vlasy připadat sexy? Ano! Jedná se především o muže. Některým šediny vyloženě „seknou“. Šedá hříva na nich působí atraktivně, dodává mužům na sexappealu a přitažlivém charismatu. Příkladem takového muže je rozhodně americký herec George Clooney. Řekl však někdo někdy o ženách, že jsou šedivé sexy? Rozhodně ne. Opět to ženy mají těžší a většina z nás šediny zakrývá barvou, přelivy a melíry. 

Domácí barvení šedin

Když se rozhodnete šedinky maskovat, svěřte se do rukou kadeřnice. Ne každý šedý vlas je stejný. Některé jsou šedé, stříbrné, bílé nebo nažloutlé a nemusí na nich barva všude chytnout stejně. Odborníci si s tím však hravě poradí tak, aby vaše vlasy vypadaly přirozeně a šik.

Luxusní vlasová kosmetika Kérastase myslí na vlasy ztrácející vitalitu v důsledku přirozeného stárnutí. Na Parádivka.cz si vyberete řešení na míru. Věřte, že vaše vlasy to ocení!

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít