Vlasy se prodlužují různými metodami, z nichž každá má své výhody, ale také nevýhody. Metody prodloužení se dělí na prodlužování za studena a prodlužování teplem. Každý den potkáváme a setkáváme se s mnoha ženami, o kterých ani nevíme, že k jejich bujné hřívě jim napomohly prodloužené vlasy. Není na tom nic špatného, někdo prostě neměl to štěstí a od přírody má jemné a řídké vlasy. Toto je snadná cesta, jak si dodat sebevědomí, cítit se příjemně a spokojeně. 

Prodlužování za studena

Micro rings – prodlužuje se bez použití chemikálií nebo tepla, pouze na bázi zacvaknutí malinkého kroužku a jeho opětovnému otevření až při posunutí pramínků. Tato metoda je velice šetrná k vlastním vlasům, avšak není vhodná pro jemné a řídké vlasy, po kterých mohou kroužky sjíždět. Pro takové vlasy jsou speciálně upravené kroužky, které uvnitř disponují gumičkou, která zabraňuje sklouznutí. Kroužky micro rings jsou vyrobeny z kovového materiálu a tedy některé nositelky na ně mohou mít alergickou reakci. Posouvání spojů je nutné za 2-5 měsíců.

 

Keratinem za studena pomocí ultrazvuku – jedná se o inovační technologii studené fúze. Prodlužuje se díky ultrazvukovým vlnám, což přináší jisté výhody jako je: jednoduché, šetrné, neviditelné, rychlé a bezpečné prodlužování. Spoje nejsou téměř vidět a nezatěžují vlastní vlasy. Nevýhodou je vyšší cena takovéto aplikace. Posunutí vlasů je nutné po zhruba 2,5 měsících.

 

Našívání vlasových trsů – toto je nejnáročnější a velice pracná metoda. Vlasy se navazují pomocí malých uzlíčků. Tato metoda je velmi šetrná, avšak málo používaná. Nevýhodou je dlouhá doba prodlužování vlasů. Navíc je potřeba po 3-5 týdnech vlasové spoje opět obnovit. 

 

Clip in – nejšetrnější metoda za rozumnou cenu. Vlasy si nositelka každé ráno připevňuje sama a na noc je zase sundává. Připevňují se pomocí malých sponek. Je tedy možné kdykoliv změnit svou vizáž. Jeden den můžete mít krátké vlasy, další dlouhou hřívu. Po troše tréninku vám zabere aplikace kolem pěti minut. Vlasy se nehodí na každodenní nošení.

 

Lepení pásků – na vlasy se pomocí oboustranné vlasové pásky nalepí malé trsy vlasů. Takto přidělané vlasy jsou velice nenápadné, avšak časem se na spoje nachytají nečistoty.

 

Prodlužování za tepla

Keratinem – jedná se o klasickou a velmi používanou metodu. Velice však záleží na kvalitě použitého keratinu. Levné keratiny mohou mít katastrofální dopad na vlasy a naopak kvalitní keratin je pro vlasy bezproblémový. Za teploty 80-150°C se roztaví keratin na konci každého spoje a přitaví se k přírodním vlasům. Vytváří se tak velmi jemné a nenápadné spoje, které drží pevně až tři měsíce. Po tomto období je nutné obnovit spoje a posunout vlasy k hlavě. 

 

Tenké termo spoje – Ultra tenké spoje se speciálním polymerovým spojem, který se z vlasu bezezbytku odstraní. Jedná se o bezpečnou metodu, která je minimálně viditelná. Prodlužují se velmi tenké spoje, kterými je možné vytvořit detaily kolem obličeje i tam, kde jsou jiné metody viditelné.

 

Sníte o krásných vlasech? Zvolte francouzskou kosmetiku Kérastase. 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít