Jemné vlasy jsou charakteristické svou jemností, hebkostí a zároveň i zplihlostí a neschopností udržet svůj tvar. Jemné vlasy ihned po vyfoukání zplihnou a snaha o krásně nadýchané vlasy přijde vniveč. Strukturu jemných vlasů tvoří o 50% méně bílkovin než strukturu normálních vlasů. Rozdíl jemných a hustých vlasů je v průměru samotného vlasu. Průměr jemného vlasu se pohybuje okolo 70 mikrometrů. Průměr normálního silného vlasu je zhruba 90 mikrometrů. Rozčiluje vás, že každý vaše vlasy chválí, jak jsou andělsky nevinné a hebké? A jen vy víte, co to je za peklo? Tak klid! Řiďte se našimi tipy! 

Jemné vlasy

5 největších mýtu o jemných vlasech

Mýtus 1: Vlasy myjeme po celé jejich délce a pořádně.

Pravda: Vlasy myjeme pouze u kořínku. Délky v žádném případě „nedrbeme“ o sebe a zbytečně „nehněteme“. Do délek můžeme jen jemně stáhnout šampon.

 

Mýtus 2: Kondicionéry a balzámy aplikujeme od kořínků ke konečkům.

Pravda: Kondicionéry aplikujte pouze od poloviny délky vlasů do konečků. Nikdy nenanášejte ke kořínkům! Vlasy poté budou mastné a zplihnou.

 

Mýtus 3: Maska z olivového oleje je perfektní pro jemné vlasy.

Pravda: Nepoužívejte na jemné vlasy žádné oleje. Olivový olej je sice výživný a blahodárný, ale nehodí se na jemné vlasy, které spíše zatěžuje.

 

Mýtus 4: Jemných vlasů se zbavím použitím laku, vosku, gelu a tužidla.

Pravda: Jemný vlasů se možná zbavíte, ale pořídíte si pěkně zacuchané, zplihlé vlasy bez lesku a života. Nikde není psáno, že na jemné vlasy nemůžete používat stylingové přípravky. Vždy však volte ty, které jsou právě pro váš typ vlasů. 

 

Mýtus 5: Jemné vlasy bychom neměli barvit ani melírovat.

Pravda: Barva ani melíry jemným vlasům nevadí. Naopak správně zvolenou barvou nebo kvalitně tónovaným melírem vykouzlíte efekt velkého objemu vlasů. 

 

Vlasová kosmetika pro jemné vlasy

Rozhodně zvolte luxusní kosmetiku Kérastase. Pro jemné vlasy je speciálně vyvinuta zelená řada Résistance a její produkty Volumifique, které dodají jemným vlasům požadovaný objem. Nebraňte se vlasovým olejům! Sáhněte po luxusním dvoufázovém oleji Elixir Ultime Fine

 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít