Dneska budu sexy blondýna, zítra hnědovlasá intelektuálka a pozítří hravá zrzka. Taky si čas od času dopřejete změnu barvy vašich vlasů? Více než 60% žen ve věku nad 25 let si pravidelně barví vlasy. Někdo by mohl namítat, že se jedná o počet ještě větší, protože se kolem nás stále více objevují exotické růžovlásky, zelenovlásky  nebo duhové víly.

Tmavé barvené vlasy

Barvení je pro nás jednoduchý způsob, jak oživit svůj vzhled, dodat vlasům šmrnc a prostě si trochu dodat sebevědomí. Jsme si však vědomi toho, jak je pro vlasy tento „jednoduchý“ způsob škodlivý? Že ohrožuje a narušuje zdraví vlasů?  Je to přeci jen chemie a ta nevěstí nic dobrého. Proto je nezbytné vlasům nepřetržitě dodávat pořádnou dávku hýčkání a péče.

Vlas se skládá ze tří vrstev, které určují sílu, barvu a vitalitu vlasu. Při barvení nás zajímá především střední vrstva – kortex. Ten obsahuje melanim, který určuje barvu vlasů. Aby vámi zvolená nová barva mohla přírodní odstín „přebít“, musí narušit vnější vrstvu a dostat se do kortexu a melanim, jakožto přírodní barvivo, nahradit. Jelikož dochází k narušení hned dvou vrstev vlasu, naše hříva se poté může stát slabší, lámavější a sušší.

Vlasová kosmetika pro barvené vlasy

Na barvené vlasy používejte výhradně přípravky k tomu určené.  Proces barvení vlasům zrovna dvakrát nepřidá. Vlasy mohou být suché, matné, drsné a bez lesku.  Jedině se správnými prostředky docílíte zdravých a zářivých vlasů s dlouhotrvající intenzitou barvy. Investice do kvalitních vlasových prostředků se rozhodně vyplatí, není to jen marketingový tah na zákazníky. Ke špičkovým pomocníkům patří značky Kérastase, Redken, Lóreal Professionnel a další.

Kérastase Réflection

Vlasová kosmetika Kérastase Réflection v sobě ukrývá produkty Chroma Captive pro barvené vlasy a Chroma Riche pro melírované vlasy. Řada na barvené vlasy obsahuje blahodárnou vlasovou lázeň, intenzivní vlasovou péči pro lesk a ochranu a hydratační masku.

Réflection - Chroma Captive

Vždy začínejte šamponovou lázní a následně aplikujte vlasovou péči, kterou důkladně z vlasů vymyjte. Poté si dopřejte hydratační masku. Opět nezapomeňte důkladně vymýt. Poté vlasy osušte ručníkem a aplikujte bezoplachovou péči nebo blahodárný vlasový olej.  Ač seto zdá být pracný a namáhavý proces, tak opravdu tento čas svým vlasům věnujte, vyplatí se to.

Sečteno a podtrženo – hýčkejte své vlasy!

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít