Snažíme se o vlasy pečovat s maximální pečlivostí a možná nám ani nedochází, že některými běžnými „rituály“ vlasům spíše škodíme. Zeptali jsme se 50 žen na 5 otázek:

  • Jak si umýváte vlasy?
  • Jak rozčesáváte mokré vlasy?
  • Jak a v jakém množství používáte vlasové oleje?
  • Jak často nosíte vlasy v culíku nebo v drdolu?
  • Chodíte spát s mokrými vlasy?

 

Výsledek je šokující. Na základě 80% shodných nebo podobných odpovědí jsme došli k následujícím nejhorším prohřeškům, kterých se dopouštíme.

Problematické vlasy

 1. Přehnané drhnutí vlasů při umývání

Většina z nás si umývá vlasy tím způsobem, že drhne šampon u hlavy, dokud se pořádně nenapění a následně jej „zašmodrchá“ do celých délek a konečků. STOP! Vlasy se šamponem jemně masírujte jen u kořínků. Pozor si dávejte, abyste přehnaně neškrábali pokožku. Šampon poté nemusíte pěnit do celých délek. Stačí, když se šampon dostane do délek a konců až při umývání vodou.  To znamená, že šampon nemusíte vůbec zapracovávat do délek.

2. Rozčesávání od kořínků

Mokré vlasy jsou velmi citlivé a jakékoliv špatné zacházení je nesmírně poškozuje. Mokré vlasy rozčesávejte postupně od konečků po kořínky. Nesnažte se vlasy rozčesat od kořínků. Právě při rozčesávání mokrých vlasů jich ztrácíme nejvíce.

3. Čím víc vlasového oleje, tím líp

Přehnané množství vlasových olejů vlasy přehnaně obalí, obtížně je vyfoukáte a budou se rychle mastit. Opravdu stačí vmasírovat množství 2 stlačení pumpičkou pouze do konečků vlasů. 

4. Časté nošení culíků a drdolů

Pokud si myslíte, že culík vlasům prospívá, tak jste na omylu. Stažené vlasy v culíku se rychle mastí a krepatí v místě gumičky. Nejhorší však je, že při nošení culíku nám vypadá obrovské množství vlasů. 

5. Spinkání do růžova s mokrými vlasy

Ač se to zdá neuvěřitelné, tak stále spousta z nás chodí spát s mokrou hlavou. Vlasy nám důkladně neproschnou, mokré se drhnou o polštář a znatelně se poškozují. Dochází k narušení vlasového vlákna a vytrhnutí vlasů. 

 Zdravé vlasy - Adriana Vishneva

Mrkněte na Parádivka.cz a vyberte si vlasovou péči přesně na míru. Pokud si nebudete vědět rady, neváhejte Parádivku.cz kontaktovat. 

 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít