Péče o prodloužené vlasy je velice důležitá. Čím lépe se o vlasy staráte, tím déle vám vydrží krásné a zdravé. Péče o prodloužené vlasy není nijak složitá, stačí dodržovat několik pravidel. Prodloužené vlasy nejsou spojené s pokožkou hlavy, a proto nepřijímají výživné látky přirozenou cestou. Je potřeba je tedy vyživovat pomocí speciálních masek a ostatních výrobků.

Česání

Pro česání prodloužených vlasů existují speciální kartáče, které neničí spoje a jsou šetrné k vlasovému vláknu. Ideální je kartáč s měkkými přírodními nebo silikonovými štětinami. Pokud by byl používán klasický kartáč, hrozilo by riziko vytržení pramínků ze spojů. Vhodný kartáč by neměl vlasy při česání nijak trhat. Vlasy při česání nejprve přidržíme u hlavy, aby se opět nevytrhávaly spoje. Začínáme česání konečků, poté se soustředíme na střední část a pokračujeme česáním u kořínků.

Prodloužené vlasy - spoje

Správné mytí

Před mytím je vlas potřeba pečlivě rozčesat kartáčem na prodloužené vlasy. Mytí je potřeba provádět vždy jen s hlavou zakloněnou dozadu. Nikdy nemyjte prodloužené vlasy v předklonu. Prodloužené vlasy je potřeba více opláchnout, zejména v okolí spojů tak, aby nikde nezůstávaly zbytky šampónu. Při používání kondicionéru dbejte na to, aby se nedostával ke spojům. 

Sušení, fénování

Základním pravidlem je nechodit spát s mokrými vlasy. Před spaním je potřeba nechat vlasy vždy perfektně uschnout nebo vyfénovat. Přebytečnou vodu před fénováním vysušte šetrně ručníkem. Následné sušení provádějte studeným nebo středně teplým vzduchem. Před použitím teplého vzduchu, žehličky nebo kulmy je zapotřebí použít ochranu vlasů před teplem

Přirozený vzhled prodloužených vlasů

Bazén, sauna, mořská voda nebo solárium

Při těchto příjemných aktivitách odpočívá tělo, avšak naše vlasy trpí. Při plavání je dobré vlasy svázat do drdolu. Není dobré se koupat s rozpuštěnými vlasy, které se tak mohou zacuchat. Při opalování je nejlepší vlasy zakrýt pomocí šátku. Po celé léto pak používáme ochrannou vrstvu před sluncem v podobě sprejů a jiných přípravků. 

Spánek

Dříve než se uložíte ke spánku svažte vlasy do copu nebo děleného culíku. Ten vytvoříte pomocí více gumiček. Nejprve svážete vlasy u hlavy a poté v délkách, čímž se vytváří tzv. buřtíky. Gumička by měla být nejlépe látková. Spánek ve svázaných vlasech zabraňuje vytrhávání spojů, zauzlení pramenů ve spánku a podobně. 

Prodloužené vlasy v copu

Pamatujte na to, že čím lepší péče o prodloužené vlasy, tím déle vám vydrží krásné a mohou vám déle dělat radost. Starejte se o prodloužené vlasy tak, jako by byly vaše vlastní.

 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít