Už vás nebaví věčně zplihlé vlasy, žádný objem a o hustotě ani nemluvě? Pečujete o své vlasy pravidelně, dopřáváte jim speciální vlasovou péči a pořád to není ono? Přitom potkáváte tolik žen, které mají prostě bezvadný objem, tak jak to dělají? Zamyslete se nad tím, jak se svými vlasy zacházíte při aplikaci vlasových produktů, fénování, mytí... Třeba právě tady opakujete něco, co zapřičiní ztrátu objemu a hustoty. Mrkněte na naše tipy a příště už z domu můžete vyjít se lví hřívou.

1. Vždy důkladně vymývejte šampon

Pokud šampon důkladně neopláchneme, má tendenci vlasy u kořínků zatížit a zároveň jim dodat nežádoucí lesklý, mastný povrch. Tomuto je nutno se vyhnout především u jemných, řídkých vlasů bez objemu. Je zapotřebí docílit vzdušných kořínků, které zabezpečí objem a vlasy hned vypadají hustší. Nepodceňujte proto důkladně vymývání.

2. V případě každodenního použití upřednostněte kondicionér před maskou

Textura vlasové masky je často velmi kosmetická a hodí se především pro hrubé, zcitlivělé vlasy. Na vlasy postrádající hustotu můžete jednou do týdně použít masku, ale pro každodenní péči rozhodně sáhněte po kondicionéru či lehké péči.

3. Péči aplikujte pouze do délek a konečků

Všechny vlasové péče obsahují kosmetické složky, které jsou zaměřeny na zcitlivělé části vlasového vlákna. Bez ohledu na to, jak moc zcitlivělé jsou vaše konečky, vaše vlasy jsou u kořínků zdravé a nepotřebují moc péče. To je to, co si moc z nás neuvědomuje. U kořínků jsou vlasy nejzdravější, protože jsou "čerstvě" narozené. Proto vlasovou péči aplikujte pouze do délek a konců vlasů.

 

4. Vlasy fénujte v předklonu

Tajemství objemu tkví, jak jsme již zmiňovali, u vlasových kořínků. Při fénování přehoďte vlasy do předklonu, nazdvihněte vlasy u kořínků a nasměrujte na ně proud teplého vzduchu, který je v této poloze doslova zafixuje. Po vyfénování se vám vlasy nádherně nadzvednou.

5.Přizpůsobte aplikaci stylingových produktů podél vlasů

Pozor! Největším nepřítelem objemu je nadměrné vrstvení produktů. Nicméně vlasy postrádající hustotu potřebují styling pro napodobení přirozené hustoty. Aplikujte proto produkty podle potřeby dané zóny. Produkt nadzvedávající kořínky by měl být aplikován pouze u kořínků. Zde můžete aplikovat Lift Vertige, který s kořínky umí divy! Texturizační produkty aplikujte pouze do středních délek a konců. Opět sáhněte po luxusním Kérastase stylingu.

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít