Jak skladujete kosmetiku? Jednoduše ji máte na poličce nebo ve skříňce nad umyvadlem? Většina žen uchovává kosmetiku naprosto špatně. Mrkněte s námi na to, jak ji správně uchovávat.

 

Špatné skladování naší kosmetiku vede k tomu, že nám zkrášlovadla "umřou" předčasně a už s nimi moc parády nevyčarujeme. Mnohem závažnější problém je ten, že se kosmetika může zkazit a následně způsobit kožní nepříjemnosti. 

 

Co nám hrozí ze zkažené kosmetiky?

Špatně uchovávaná kosmetika se může zkazit a způsobit mikrobiální ekzém. V kosmetice se rozmnoží bakterie a plísně. Už teď to zní nepříjemně? ANO! Paradoxem je, že právě koupelna je pro bakterie opravdovým rájem. To i přesto, že ji máte vypucovanou do sebemenšího detailu. Jde totiž především o střídání teploty, což mikrobům náramně vyhovuje. V koupelně dochází k orosení zrcadla, k orosení všech věcí, k vysrážení vody. Voda se vysráží na zrcadle a právě i v naší kosmetice. Pak do krému, make-upu nebo očního stínu sáhneme špinavou rukou a je to! Mikroby se nám rozmnoží. Snažte se tedy kosmetiku v koupelně uschovat na suché a tmavé místo.

 

Skladování vlasové kosmetiky

Zřejmě každá z nás má vlasovou kosmetiku ve sprše nebo na vaně. Je to přeci logické, ano! Kosmetické instituty nedoporučují uchovávat šampony na vaně nebo sprše. Jde o to, že se do nich při sprchování dostane voda spolu s bakteriemi a to může zkrátit jejich trvanlivost. Asi se žádná z nás nenaučí skladovat šampony jinde, a tak jen dbejme na to,že je pořádně uzavřeme. 

 

Skladování dekorativní a pleťové kosmetiky

Skladování dekorativní kosmetiky se liší od druhu. Pudry nejsou moc náročné na údržbu, je zapotřebí udržet v čistotě především štětec, kterým je nanášíte. Ten je zapotřebí čas od času pořádně umýt. Nebojte se, že by se poničil. Rtěnky spolu s řasenkou nedávejte do lednice. Do lednice naopak šupněte krémy, mastičky nebo klidně i parfém. Krémový make-up uchovávejte na tmavém místě a věnujte pozornost pumpičce, kterou důkladně čistěte. Obecně platí pravidlo - NIC NEPŮJČUJTE! Nedělte se s kamarádkou o nic do čeho se musí strčit prst nebo používáte společný štětec apod. Pokud na vás čeká balení krému, které prozatím nepotřebujete otevírat, šup s ním do ledničky!

 

Obecně můžeme říci, že bychom měly vše schovat na suché a tmavé místo. "Dokopeme" se však někdy k tomu? Jednou to možná uděláme, ale po druhé už v ranním spěchu zase jen položíme tu rtěnku na tu poličku u zrcadla...

 

Nelamte si hlavu bakteriemi a mrkněte na naši kosmetiku zde =>Omrknout 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít