Neustále se mluví o tom, že parabeny, sulfáty nebo silikony neprospívají ba dokonce ubližují našemu tělu, vlasům a pokožce. Je tomu opravdu tak? Zjistili jste si o těchto kosmetických pomocnících někdy něco více nebo jste se nechali strhnout davem? Jste odpůrci těchto látek? Pokusíme se to dnes trošku osvětlit.

 

Pokusíme se dnes "lajcky" vysvětlit, co jsou sulfáty a parabeny ve vlasové kosmetice Kérastase a k čemu se používají. Vyvarujeme se používání příliš odborných termínů, protože z těch je stejně málokdo moudrý.

 Kérastase

Co jsou to sulfáty?

Jedná se o látky, které napomáhají k napěnění kosmetického produktu. Zároveň přispívají ke snadnému a hloubkovému čištění vlasů. Díky sulfátům také snadněji vypláchneme napěněnou kosmetiku.

 

Sulfáty a jejich špatná pověst - proč?

Někteří lidé poukazují na snášenlivost sulfátů. V luxusní vlasové kosmetice Kérastase jsou sulfáty a všechny ostatní látky vždy řádně vybírány dle přísných pravidel tak, aby splňovaly bezpečnostní požadavky. Sulfáty se nevyskytují pouze ve vlasové kosmetice, najdeme je i v pleťové oplachovací kosmetice. Již dlouhou řadu let je jejich používání naprosto bezpečné. To potvrzují i řady klinických výzkumů, jejichž výsledkem je dobrá snášenlivost při množstvích používaných v luxusní vlasové kosmetice.

 

 

Kérastase uvádí "Nikdy neděláme kompromisy v kvalitě a bezpečnosti našich produktů. Mikrobiologická ochrana je nedílnou součástí kvality a bezpečnosti produktu"

 

Co jsou to parabeny?

Jsou to konzervanty, které zajišťují ochranu a uchování kosmetických produktů před mikrobiologickou kontaminací. Jednoduše řečeno, chrání kosmetiku před tím, aby se zkazila. Velmi účinně působí proti bakteriím a houbám. Parabeny obsažené v kosmetice jsou syntetického původu. Můžeme je však najít i přirozeně se vyskytující v červených plodech, vanilce, mrkvi nebo cibuli. 

 

Proč jsou produkty Kérastase bezpečné?

Vědečtí odborníci z mnoha mezinárodních zdravotních úřadů přezkoumali veškerá dostupná toxikologická data týkající se parabenů používaných v kosmetice a potvrdili, že je spotřebitelé mohou zcela bezpečně používat, pokud jsou správně nastavené koncentrace každého jednotlivého použitého parabenu.

 

 

 

Vlasová kosmetika Kérastase a Alterna zde =>Omrknout

 

 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít