Nevíte si rady s tím, jaký typ vlasů vlastně máte? Zkuste najít ten váš typ v následujících charakteristikách. Mějte na paměti, že někdy může jít i o kombinaci více typů vlasů. Správné určení vlasového typy vám napomůže ve výběru vlasové kosmetiky a v celkové péči o vlasy.

 3 různé typy vlasů

Normální vlasy

Jako normální vlasy označujeme takové, které jsou lesklé, na dotek hebké a pružné. Konečky nejsou roztřepené a nejsou na nich viditelné „bílé kuličky“. Normální vlasy nejsou nikterak poškozené, nemastí se a při oblékání nám nepříjemně neelektrizují. Účes z takovýchto vlasů nám krásně drží tvar. 

Přírodní vlasy

Vlasy, které nejsou nijak výrazně chemicky ošetřené, barvené nebo melírované, označujeme jako přírodní vlasy.

Suché vlasy

Kámen úrazu u suchých vlasů spočívá v jejich nedostatečné vlhkosti a poréznosti povrchu. O suchém vlasu můžeme říci, že je takový šupinatý a nerovný, chybí mu lesk a pružnost. Suché vlasy jsou na dotek hrubé a v extrémních případech připomínají „suchou slámu“. S tím je spojena i křehkost. Suché vlasy se lámou a mají často roztřepené konečky. Za suché vlasy může nemoc, vnější vlivy i mechanické poškozené. 

Poškozené vlasy

Vlasy poškozuje celá řada vlivů. Mezi hlavní „poškozovatele“ patří neprofesionální barvení, špatné rozčesávání a česání, mechanické vlivy, celkově nesprávná péče. Poškozený vlas je hloubkově narušený a jeho struktura ztrácí na celistvosti. Vlasy jsou bez lesku, třepí se, nejsou uhlazené, matné a jsou velmi lámavé. Vlas se láme kdekoliv po jeho délce. Takové vlasy jsou špatně rozčesatelné. Velmi často si vlasy poškozujeme sami a to především neopatrným a nešetrným česáním. 

Mastné vlasy

Za mastné považujeme ty, které se zmastí do 24 hodin. Problém mastných vlasů spočívá ve zvýšené tvorbě kožního mazu, který vychází z mazových žláz. To způsobuje mastnou pokožku a následně i vlasy. Zvýšená tvorba mazu může být způsobena hormony, častým saháním do vlasů, špatnou vlasovou kosmetikou. Mastné vlasy jsou často spojeny se svědivostí vlasové pokožky. Mastné vlasy mají suché konečky a zároveň mastné kořínky. Mastné vlasy bývají často s lupy.

Barvené, melírované vlasy

Jedná se o takové vlasy, jejichž přírodní barvu jste vylepšili barvou, přelivem nebo melírem. Barvené a především melírované vlasy bývají často velmi suché, poškozené a bez lesku. 

Nepoddajné, problémové

Nepoddajné jsou vlasy, které jdou těžko „zkrotit“ a neposlouchají vás.  Každý vlas trčí na jinou stranu a účesy z nich rozhodně nevypadají tak, jak byste si představovali. Mezi problémové vlasy řadíme ty, které trápí lupy, šediny, mastnota a další. 

Bez objemu, vypadávající

Do tohoto typů vlasů řadíme vlasy, které jsou přirozeně řídké a jemné nebo se jejich objem snižuje v důsledku vypadávání. Vlasy mohou vypadávat vlivem stáří, špatným zacházením, nemocí nebo vnějšími vlivy. 

 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít