Myslíte si, že fénování vlasů je "brnkačka", ve které se nedá vlastně ani nic zkazit? OMYL! Právě technice fénování bychom měli věnovat zvláštní pozornost. Vlasy vystavujeme vysoké teplotě, která vlasy logicky vysušuje a poškozuje. Přečtěte si, jak správně fénovat vlasy a zamyslete se jestli to děláte správně. Používáte termoochranu? Věřte, že ta vlasy rozhodně ochrání!

 Kérastase model - fénování

  1. Vlasy jemně a opatrně promněte ručníkem, kdy je zbavíte co nejvíce vody. Vlasy nedrhněte a přehnaně nedrbejte. Pokud vlasy předem neosušíte a začnete je fénovat příliš mokré, voda, která v nich zůstává, se začne vařit a tím dochází k nadměrnému vysušení vlasů.
  2. Vlasy fénujte fénem bez jakéhokoliv nástavce. Tím se proud vzduchu rozptýlí na co největší plochu vlasů. Před fénováním do vlasů aplikujte termoochranu, která by se měla stát vašim nezbytným pomocníkem při fénování.
  3. Foukejte vlasy v předklonu. Takové foukání vzpřímí kořínky a vám dodá nadýchaný a objemnější účes. 
  4. Aby zůstal povrch vlasů krásně uhlazený, fénujte vlasy po směru jejich růstu od kořínků po konečky. Vlasy zbytečně nepřesušujte, hlavně v koncích, kde bývají už tak ztenčené.
  5. Na závěr vlasy přefénujte studeným vzduchem. Tento „studený šok“ dodá vlasům lesk a krásně je zacelí. Studený proud vzduchu udrží váš účes krásně pevný po celý den.

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít