Mytí vlasů? Taková banalita! Říkáte si to samé? Divili byste se, kolik žen si nesprávně umývá vlasy. Přičemž správné mytí vlasů je základem kvalitní vlasové péče. Neustále bojujete s mastnými vlasy nebo s objemem? Možná se řešení ukrývá právě v nesprávném umývání vlasů. Podívejte se s námi na základní kroky ke kvalitní vlasové péči během umývání.

Krok č. 1 – česat nebo nečesat?

Vlasy nemusíte před mytím zběsile rozčesávat, aby byly hladké, hladké, hladké! Proud tekoucí vody i ty nejmenší uzlíky ve vlasech rozplete a navíc mnohem přirozeněji a šetrněji než kartáč nebo hřeben. 

Krok č. 2 – pořádná sprcha

Vlasy je zapotřebí pořádně namočit a zvlhčit před aplikací šamponu nebo šamponové lázně. Uvádí se doba okolo 1 minuty. Je zapotřebí si uvědomit, že struktura vlasu je podobná šišce. Čím více budou vlasy mokré, tím více a důkladněji se následně umyjí. Dopřejte vlasům pořádnou sprchu.

Krok č. 3 – oříšek šamponu

Větší „nálož“ šamponu vlasy více umyje? Kdepak! Šamponu stačí opravdu množství o velikosti 1 – 2 oříšků dle délky a hustoty vlasů. Kvalitní šampony jsou silné koncentráty, u kterých opravdu stačí malé množství smíchané s vodou k tomu, aby vlasy důkladně umyly. 

Krok č. 4 – jemné vmasírování šamponu

Vyhněte se bezhlavému drhnutí hlavy! Šampon do vlasů krouživými pohyby jemně vmasírujte. Soustřeďte se na to, abyste používali především polštářky dlaně a vyhnuli se drbání prsty a nehty. Tím vlasy a pokožku jen poničíte a následně nepůjdou vlasy rozčesat. Šampon dokonce nemusíte zapracovávat do délek, stačí šampon při oplachování pouze přes délky stáhnout.

Krok č. 5 – umývejte 2x

Umývání vlasů 1x je sice úspora času a materiálu, ale jen na krátkou dobu. Věnujte svým vlasům více času a oplachujte je 2x. Při prvním oplachování odstraníte přebytečný maz z vlasu a pokožky a teprve při druhém umývání vlasy důkladně a hloubkově čistíte. Poznáte to i tak, že při druhém šamponování potřebujete ještě méně šamponu, abyste jej napěnila.

Krok č. 6 – používejte balzám a masku

Po šamponu aplikujte vždy lehkou vlasovou péči v podobě balzámu nebo kondicionéru a min. 2 x týdně si dopřejte masku. Balzám a kondicionéry nanášejte pouze do konečků a délek vlasů. Předejdete tak zatížení vlasů a jejich následnému zmaštění.

Krok č. 7 – studená voda

Na závěr vlasy opláchněte studenou vodou. Tahle studená „vzpruha“ vlasy a pokožku krásně zatáhne. Vlasy navíc získají oslnivý lesk.

 Dlouhé rovné vlasy - zdravé po umytí

Naše Parádivka.cz vám doporučuje vlasovou kosmetiku Kérastase.

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít