My ženy jsme od přírody parádnice a parádivky. Snažíme se neustále vylepšovat náš vzhled. Vlasy jsou korunou krásy a jednoduše chceme, aby tomuto označení za každé situace dostály. Proto si naši hřívu barvíme, trvale ondulujeme a melírujeme. Když se rozhodnete pro melír, tak pamatujte, že se v podstatě jedná o určitý závazek. Aby melíry dobře vypadaly a vlasy byly zdravé, je potřeba se o vaši hřívu patřičně starat.

 Kate Moss - melírované vlasy

 TOP 5, které nesmíte porušit!

1. Důvěřujte kadeřnici  - nepouštějte se do domácího melírování. Melír Vám s velkou pravděpodobností chytne do žluta nebo zrzava. V nejhorším případě vlasy nenávratně spálíte. Především ty z vás, které mají jemné vlasy, by na domácí melírování neměly ani pomyslet. Ať vám kamarádka slibuje sebelepší výsledek, nepřistupte na to!

 

2. Mějte soudnost – věřte, že na černé vlasy se blond melír opravdu nehodí! A blond vlasy rozhodně nevylepšíte červeným melírem.  Volte barvy, které vaši barvu zesvětlí nebo ztmaví jen o několik odstínů.

 

3. Stop běžné vlasové kosmetice – melírované vlasy hýčkejte zásadně produkty tomu určenými. Kérstase Réflection nabízí špičkové produkty pro melírované vlasy. Používáte-li „univerzální“ šampony a kondicionéry pro všechny typy vlasů, vyměňte je. Vlasům navíc dopřejte hydratační oleje a masky. 

 

4. Vyhněte se žehličce a kulmování – mějte na paměti, že melírování vlasy oslabuje, narušuje jejich strukturu a vysušuje. Nechte vlasy dýchat a zbytečně je nepalte přehnaným žehličkováním nebo kulmováním. Při fénování střídejte teplý a studený vzduch.

 

5. Dlouhé intervaly mezi melírováním – snažte se chodit ke kadeřnici na melír až tehdy, když už to je opravdu nutné. Průměrná doba mezi melírováním se uvádí 1x za 3-4 měsíce. Je to však silně individuální.

 

Opravdu se vyplatí investovat do kvalitní vlasové kosmetiky. Levné produkty, které nabízí drogerie, vás zajisté oslní smyslnou vůni, ale tím to hasne. Melírované vlasy potřebují být především hydratované. Dopřejte jim vše od šamponu až po vlasový olej do konečků. Věřte, že změnu ihned pocítíte. 

 Dlouhé melírované vlasy

TOP 3 produkty pro zdravý melír

 1. Bain Chroma Riche

 2. Fondat Chroma Captive

 3. Masque Chroma Riche

 

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít