Majitelky normálních, přírodních i barvených nebo melírovaných hřív touží po zdravých vlasech. Myslíte si, že vaše vlasy jsou vcelku zdravé a chcete jejich zdraví jen posílit a podpořit? Nebo je vaše hříva evidentně „nemocná“ a potřebuje okamžitou vzpruhu?  Používáte speciální vlasovou kosmetiku a pořád to není ono? Neházejte vinu na kosmetické značky, ale zamyslete se samy nad sebou. Držte se našich jednoduchých rad, které vám napomohou ke zdravým a krásně vypadajícím vlasům. 

Zdravé vlasy

1. Papejte vitaminy

Vitaminy prospívají celému tělu včetně vlasů.  Pro vlasy jsou významné především vitaminy A, B, E a C. Kromě vitaminu na vlasy blahodárně působí také minerály - zinek a křemík.  Vitaminy spolu s minerály podporují růst, hustotu a celkovou kvalitu vlasů. Můžete si je dopřát v přírodní formě např. v ovoci a zelenině nebo jako doplněk stravy v podobě vitaminových tabletek, které jsou k dostání v lékárnách. 

 2. Zařaďte do jídelníčku ořechy a semínka

Ořechy blahodárně působí na kardiovaskulární systém, snižují cholesterol, imunitu, nervovou soustavu paměť a v neposlední řadě se podepisují i na kvalitě vlasů. Dopřejte si je v klasické formě nebo jako vylisované oleje.  

 3. Voda, voda, voda

Bez vody dochází v našem organismu k dehydrataci a tím k vysoušení a následnému vypadávání vlasů.  Základem je čistá voda. Pijte ji tolik, co hrdlo ráčí. Obecně se říká, že by člověk měl vypít zhruba 2,5 l vody. Je to ale silně individuální. Jedno je však jasné, pít se musí dostatečně. Dopřejte si i tzv. „freshe“, šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny. 

 4. Stop stresu

Náš organismus reaguje na různé stresory, které v nás spouští pocit úzkosti, strachu, stresu až dojde k celkovému zhroucení organismu. Stres a veškeré stresové situace se podepíší i na kvalitě našich vlasů. Možná, že jste již zažily, že v určitě dlouhodobě vypjaté situaci Vám padaly vlasy. Obrňte se a bojujte s tím! Choďte na procházky, hýbejte se, dělejte si radost, zajděte si na kávičku s kamarádkou. Myslete, že nejdůležitější je zdraví. 

 5. Sklenička vína ano, ale bez cigarety!

Dodržování správné životosprávy a zdravého životního stylu je zárukou zdravých vlasů. Z toho, že si občas dopřejete skleničku vína nebo zajdete poklábosit k drinku, vám vlasy ještě nevypadají. Holdovaly byste však vínu, tvrdému alkoholu, cigaretám pravidelně a ve větším množství, vlasy ihned zareagují. Zhorší se jejich kvalita, ztratí lesk a začnou vypadávat. Když si k tomu dopřejete ještě nezdravé a tučné jídlo, tak je hotovo. 

 Zdravé a lesklé vlasy

Vlasová kosmetika na problémy vlasové pokožky a vlasů

Jaké problémy to mohou být? Jedná se o citlivou, svědivou, suchou  a zarudlou vlasovou pokožku, mastné vlasy, vlasy s lupy, vypadávání vlasů, ztráta hustoty a mnohé další. Pokud vás některý z těchto problémů trápí, vsaďte na vlasovou kosmetiku Kérastase a její řadu Specifique. Řada Specifique je účinný bojovník s problémy vlasové pokožky. Specifique řeší problematiku lupivosti vlasové pokožky, čistí pokožku od mazu a zabraňuje jeho opětovnému výskytu, omezuje vypadávání vlasů a šetrně pečuje o citlivou vlasovou pokožku. Vyplatí se investovat do svých vlasů!

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít