Melírované vlasy potřebují extra péči. Melír vlasy vysušuje a zatěžuje. Rozhodně neříkáme, abyste se jej zbavili! Nás melíry baví! Je však potřeba používat pro ně určenou vlasovou kosmetiku. Dneska si „posvítíme“ na vlasového pomocníka z růžové řady Réflection od značky Kérastase – šampon Chroma Riche. Dostojí tomu, co slibuje? Zaslouží si být mezi vaší armádou pomocníků na vlasy? 

Bain Chroma Riche

Kérastase uvádí, že se jedná o šamponovou lázeň, která dodá melírovaným, ale i barveným vlasům hebkost a třpytivý lesk. My jsme tento šampon otestovali na melírovaných vlasech. Od Bain Chroma Riche tedy očekáváme, že suchým melírům dodá pořádnou péči „od podlahy“ a výsledek poznáme ihned po aplikaci.

Sympatická růžovka

Na první pohled šampon vypadá, že ho oproti jiným šamponům moc není. Zdání však klame! Balení o objemu 250 ml odpovídá velikosti běžných šamponů. Chroma Riche tak působí velmi sympaticky, jeho „buclaté“ balení krásně padne do ruky. Toto balení naopak velmi oceňujeme díky tomu, že nám v koupelně neustále nepadá do vany, jak to u vysokých a hubených šamponů bývá. Průhledná růžová dózička nás také baví.

Vůně, konzistence

U Kérastase jsme již zvyklý na krásně voňavé produkty, a stejně tomu tak je i v tomto případě. Parfemace není nijak vtíravá ani nevýrazná. Je to taková svěží a zároveň romantická vůně, kterou cítíme i po vyfénování kdykoliv pohodíme vlasy. Šampon má průhlednou, do růžova zbarvenou gelovou konzistenci. Právě díky gelové konzistenci nám šampon nesteče okamžitě z dlaní a nestíráme jej pak po celé vaně. Znáte to? 

Pěnivost

Obecně se uvádí, že šamponu se dává do mokrých vlasů 1 – 2 oříšky. Komu to však stačí? Téměř nikdy nám po takhle malém množství šampon nenapění. Schválně jsme zkusili aplikovat velikost jen 1 oříšku a jsme velmi překvapení. A co teprve při druhém umývání! Pro druhé mytí stačí dokonce ještě méně a vlasy se utápí v pěně. Tak to je bomba! Šampon díky tomu vydrží opravdu dlouho. Že musíme „kecat“? Zkuste to taky!

Verdikt

Vlasy jsme umyli pouze šamponem bez jakéhokoliv kondicionéru nebo masky. Vlasy jsou krásně voňavé, opravdu lesklé a hebké. Melírovaným vlasům však doporučujeme přeci jen vždy používat i další péči v podobě kondicionéru nebo masky. Melíry potřebují více než jen šampon, potřebují důkladně vyživit. S Bain Chroma Riche jsme nad míru spokojení!

 Řada Réflection pro barvené a melírované vlasy

Chcete-li melírovaným vlasům dodat kompletní péči, zvolte řadu Réflection.

Víš že...

...běžný člověk má cca 100 000 vlasů a každý den ztratí v průměru 100 vlasů?


27.07.2016

Nenechte si ujít